KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14378507
nr 1437 8507
Vilhelm Valdmanis
(1906-1980), Sverige
Oljemålning, Ej signerad, dbo stämpel. Olja på pannå, 36x46, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
Vilis (Vilhelm) Valdmanis, lettisk-svensk målare och tecknare född i Kosa i Lettland 1906, död 1980 i Järfälla.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 13 december 2021
kl 20:03:37
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
Vilhelm Valdmanis
Läs mer om Vilhelm Valdmanis